Tu jesteś

Home

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości 

Imieniny


19 Października 2019
Sobota
Imieniny obchodzą:
Ferdynand, Fryda,
Pelagia, Pelagiusz,
Piotr, Siemowit,
Skarbimir, Toma,
Ziemowit
Do końca roku zostało;74 dni.

Pssowanie i Dzień Edukacji Narodowej
niedziela, 03 listopada 2013 00:00

Z okazji Święta Edukacji Narodowej odbył się w naszej szkole uroczysty apel. W imieniu wszystkich uczniów, wierszami i piosenką, dziękowały wszystkim pracownikom szkoły uczennice klasy drugiej. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali zaś życzenia w formie prezentacji multimedialnej oraz ciekawą recytację dwóch wierszy. Również uczniowie klasy pierwszej przeżywali wtedy ważny moment. Po zaprezentowanym przez nich występie i udowodnieniu, że nadają się już na uczniów naszej szkoły, zostali uroczyście pasowani. Przyrzekli sumiennie wypełniać swoje obowiązki, co potwierdzili odciśnięciem palca pod tekstem ślubowania. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek, za przygotowanie którego serdecznie rodzicom dziękujemy.

 
Rozpoczecie roku szkolnego
poniedziałek, 17 września 2012 00:00

2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Serdecznie powitaliśmy zwłaszcza pierwszoklasistów, dla których jest to pierwszy rok nauki w szkole. Mamy nadzieję, że będą się dobrze czuć wśród nas.

 
święto tarniny
niedziela, 07 lipca 2013 13:14

6-7 lipca odbywało się w naszej gminie "Święto tarniny". W sobotę uczniowie naszej szkoły, wraz z innymi grupami, przeszli ulicami Kosorowic w "Tarninowej paradzie", której celem było spopularyzowanie wiedzy o tarninie, od której pochodzi nazwa naszej gminy. Myślę, że wszyscy dobrze się bawili, a nagrodą za trudy było zajęcie III miejsca w kategorii hasło, w konkursie "Najciekawsza prezentacja tarninowej parady".

 
Zakończenie roku szkolnego
wtorek, 02 lipca 2013 00:00

28 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Klasa druga przygotowała program artystyczny związany z zakończeniem nauki i początkiem wakacji oraz pożegnała koleżanki i kolegów z klasy trzeciej, którzy kończą naukę w naszej placówce. Klasa trzecia na pożegnanie pokazała swoje umiejętności gry na flażoletach. Następnie odbyło się uroczyste rozdanie świadectw oraz wręczenie nagród. Po części oficjalnej rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek Uśmiech

 
Przedstawienie kukiełkowe
poniedziałek, 01 lipca 2013 00:00

Pod koniec roku szkolnego, klasa pierwsza i druga zaprezentowała koleżankom i kolegom przedstawienie kukiełkowe w języku niemieckim, o księżniczce żabie, która szukała męża.

 
Wycieczka szkolna
niedziela, 23 czerwca 2013 17:01

10 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Grodu Rycerskiego w Byczynie. Na miejscu uczniowie brali udział w różnych zajęciach. Na początek było pisanie gęsim piórem. Następnie przyszła kolej na strzelanie z łuku, co wcale nie było takie proste. Było też czerpanie papieru, rzut nożem, pokaz zbroi i broni rycerskiej (niektórzy mieli możliwość przymierzyć, a nawet popróbować ataku lub obrony). Zwiedzaliśmy też salę tortur (gdzie z racji ulewnych opadów kapało nam na głowy). Dla chętnych były również przejażdżki bryczką. Chociaż pogoda nam płatała figle i musieliśmy chodzić po strasznym błocie, to mam nadzieję, że wszyscy są zadowoleni z wyjazdu.

 
Dzień Matki
poniedziałek, 27 maja 2013 11:51

W sobotę 25 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki. Licznie przybyłe mamy miały okazję obejrzeć przedstawienie teatralne pt. „Kwiat życia dla mamy”. Wszyscy uczniowie pięknie prezentowali swoje role. Dodatkowym walorem występu były piękne kostiumy, bogata scenografia ( za pomoc w jej przygotowaniu serdecznie dziękujemy rodzicom Szymona, szczególnie utalentowanemu tacie ) i rekwizyty. W programie artystycznym znalazły się też recytacje, piosenki i gra na flażoletach. Następnie dzieci złożyły mamom życzenia i wręczyły własnoręcznie wykonane upominki. Ciekawym punktem uroczystości był też udział w zabawach integracyjnych, w czasie których wszyscy dobrze się bawili. W trakcie całego spotkania goście częstowali się kawą i ciastem. Mamy nadzieję, że wszyscy uznali imprezę za udaną.

 
« pierwszapoprzednia11121314151617następnaostatnia »

Strona 11 z 17


Filialna Publiczna Szkoła Podstawowa w Kosorowicach